Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Board Type | Scrolling Board |
| Size | 3x2 ft |
| Material | Metal |
| Display Color | Single Color |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Display Size | 4x2 ft |
| Control Mode | Wi Fi, USB |
| Color | Read |
| Mounting Type | Wall and pole mounted |
| Input Power | 230V AC |
| Shape | Rectangle |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Usage | Advertisement |
| Usage/Application | Outdoor |
Meiyad P10 Church led display can do in customized size. We are engaged in offering a wide range of P10 Hostech Outdoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5000 sq ft |
| Display Type | Outdoor LED |
| Pixel Pitch | p2 TOP10 |
| Brightness | 450 cd/m2 |
| Usage | Outdoor |
| Display Size | 3X2 |
| Control Mode | Wi Fi |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Hostech |
| Display Color | Full Color RGB |
| Life Span | 50000hrs |
| Cabinet Material | MS |
| Mounting | Ceiling Mount, Roof Top, Hanging, Pole Mount, Floor Stand, Wall Mount |
| Usage/Application | Outdoor |
| Voltage | 240V |
We are engaged in offering a wide range of P10 SMD Outdoor LED Display to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.