Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Display Color | Red |
| Pixel Pitch | 10 mm |
| Usage | Outdoor |
| Module Size | 320x160 mm |
| Scan Mode | 1/4 Scan |
| Display Size | 4x1 ft |
| LED Type | SMD2727 |
| Control Mode | Wi Fi |
| Brightness | 5500nits |
| Cabinet Material | MS |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Mounting Type | Wall,pole,hanging |
| Best Viewing Distance | 10metres |
| Maximum Power Consumption | 80watts |
| Module Resolution | 32 x 16 |
| Shape | Rectangle |
| IP Rating | IP65 |
| Working Voltage | 230VAC |
| Viewing Angle | 110° |
| Certification | CE,ISO |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Led Package | SMD |
| Color | Red |
Meiyad P10 Led display. With wifi programming with free of cost.
Customized shape and size.
Hostech LED
Coimbatore