Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 sq ft |
| Cabinet Type | Fixed Cabinet |
| Cabinet Size | 960x960 mm |
| Usage | Outdoor |
| Compatible Pitch | P4 |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Hostech LED |
| Lock Type | Side Lock |
| Mounting Type | Wall |
| Display Type | LED |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 24kg |
| Shape | Square |
| Color | Black |
We are engaged in offering a wide range of LED Video Wall Cabinet to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Square Feet |
| Pixel Pitch | P4 |
| Application | Outdoor |
| Hoarding Type | Outdoor |
| Material | MS |
| Display Resolution | 1280×720 px |
| Brightness | 5000 cd/m² |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Control System | Asynchronous, Synchronous |
| Thickness | 10mm |
| Text Color | Full Colour |
| Usage/Application | Outdoor |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Display Technology | LED Videowall |
| Model Name/Number | Qiangli |
| Ingress Protection | IP65 |
| Viewing Angle | 120° |
| Connectivity | Ethernet, Wi-Fi |
| Frequency | 60 Hz |
We are engaged in offering a wide range of LED Digital Billboard to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.