Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2000 sq ft |
| Pixel Pitch | P2.5 |
| Usage | Indoor |
| Usage Environment | Indoor |
| Brightness | 800 nit |
| Resolution | 1080p Full HD |
| Color | Full |
| Installation Type | Indoor |
| Shape | Rectangle |
| Width | 2.1FT |
| LED Type | SMD |
| Control System | Asynchronous |
| Brand | Hostech |
| Height | 1.8 m (6 ft) |
| Cabinet Type | Iron Cabinet |
| Cabinet Size | 960x960 mm |
| Refresh Rate | 3840 Hz |
| Type | Outdoor |
| Body Material | Aluminum |
We are engaged in offering a wide range of Standy LED Videowall to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Additional Information: