Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 sq ft |
| Pixel Pitch | 2.5 mm |
| Usage | Outdoor |
| Usage Environment | Indoor |
| Brightness | 5000 nit |
| Resolution | 512x768 |
| Color | Full |
| Shape | Rectangle |
| Width | 2.4 m (8 ft) |
| LED Type | SMD |
| Connectivity | Wifi |
| Control System | Huidu |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | Hostech |
| Access | Wifi |
| Height | 1.2 m (4 ft) |
| Scan Mode | 1/16 |
| Service Location | South India |
| Power Supply | 230VAC |
| IP Rating | 65 |
| Cabinet Size | 1280x1920mm |
| Type | Outdoor Standy |